ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

Στα πλαίσια της “Ευρωπαϊκής Ημέρας των Σχολείων” διοργανώθηκε κατά το σχολικό έτος 2017-18 ο 37ος Πανελλήνιος / 65ος Πανευρωπαϊκός Μαθητικός Διαγωνισμός της Επιτροπής «EuropeatSchool» [EaS], μεγενικό  θέμα:   «Οραματιζόμαστε το μέλλον μας». Ο Διαγωνισμός απευθυνόταν σε μαθητές των τάξεων Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικών Σχολείων, όλων των τάξεων Γυμνασίων και Λυκείων τόσο εντός όσο και εκτός των συνόρων της Ελλάδας, δηλαδή και σε σχολεία όπου φοιτούν παιδιά Ομογενών.

Από το Σχολείο μας συμμετείχαν (με γραπτά δοκίμια ή λογοτεχνικά έργα) και διακρίθηκαν οι εξής: Βλάχου Ευαγγελία, Δημοπούλου Νικολίτσα, Κολίτση Βασιλική, Μητρόπουλος Δημήτρης, Τσαντίλη Αικατερίνη.

Η βράβευση των ανωτέρω μαθητών/μαθητριών, του Σχολείου τους και της υπεύθυνης εκπαιδευτικού κ. Μαρίας Τζουρά, Φιλολόγου του Σχολείου μας, έγινε στην Αθήνα, στο κτίριο του EPLO (Ευρωπαϊκός Οργανισμός Δημοσίου Δικαίου) από την Ελληνική Εθνική Επιτροπή της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολείων.

Συγχαίρουμε θερμά τα παιδιά μας που διακρίθηκαν και τους ευχόμαστε Καλή Πρόοδο και να είναι πάντα γερά, δυνατά και δημιουργικά. Και… να συνεχίσουν να οραματίζονται ένα καλύτερο αύριο!

Server Time: 2024-07-01 11:53:20