Αποτελέσματα του 17ου Λογοτεχνικού Διαγωνισμού της Εταιρείας Τεχνών Επιστήμης και Πολιτισμού Κερατσινίου

Για 4η συνεχή χρονιά η Εταιρεία Τεχνών Επιστήμης και Πολιτισμού Κερατσινίου θα βραβεύσει μαθήτριες του Σχολείου μας των οποίων τα έργα διακρίθηκαν στον 17ο Πανελλήνιο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό που διοργανώθηκε τη σχολική χρονιά 2016-17. Συγκεκριμένα:

Στην κατηγορία «ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΝΕΩΝ» η Παναγιώτα Δράκου του Αντωνίου (Γ1) παίρνει το Α΄ Βραβείο για το έργο της Η ΘΥΣΙΑ ΤΟΥ ΛΟΥΛΟΥΔΙΟΥ, η Μπόγιο Κέισι-Χριστίνα του Χρήστου (Γ2) το Β΄ Βραβείο για το έργο της ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ και η Κατερίνα Αγγελοπούλου του Δημητρίου (Β1) το Γ΄ Βραβείο για το έργο της Ο ΠΡΑΣΙΝΟΣ ΦΙΛΟΣ.

Στην κατηγορία «ΠΟΙΗΣΗ ΧΑΪΚΟΥ» οι μαθήτριες Μαρία Μανούδη του Κωνσταντίνου (Γ2)  και Παναγιώτα Μπάζιου του Άγγελου (Γ2)  παίρνουν αμφότερες Β΄ Βραβείο, ενώ η Αφροδίτη Θεοδωροπούλου του Γεωργίου (Γ1)  Γ΄ Βραβείο.

Τέλος, στην κατηγορία «ΔΙΗΓΗΜΑ ΝΕΩΝ» η Εύα Ζενέτου  του Δημητρίου (Γ1) παίρνει έπαινο για το διήγημά της Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΤΗΣ ΚΟΛΑΣΗΣ ΜΟΥ.

Η Ε.Τ.Ε.Π. Κερατσινίου συγχαίρει όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις τους. Η τελετή βράβευσης ορίστηκε για  το Σάββατο, 14 Οκτωβρίου 2017, ώρα 6.30 μ.μ., στο Πολιτιστικό Κέντρο ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ, Εμμανουήλ Μπενάκη 70, στην Αμφιάλη.

Με τη σειρά μας χαιρόμαστε που οι προσπάθειες των παιδιών μας συνεχίζουν να αναγνωρίζονται και να επιβραβεύονται. Ευχόμαστε να έχουν υγεία, έμπνευση και επιτυχίες!

Server Time: 2024-09-29 01:36:15