ΕΠΑΙΝΕΤΙΚΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ «ΒΙΒΛΙΟΦΙΛΟΥΣ ΕΔΕΣΣΑΣ»!

Στην ανακοίνωση των αποτελεσμάτων του Ε΄ Πανελλήνιου Λογοτεχνικού Διαγωνισμού Διηγήματος που προκήρυξε ο Σύλλογος Βιβλιόφιλων Έδεσσας γίνεται ιδιαίτερη επαινετική αναφορά στο Σχολείο μας. Συγκεκριμένα γράφουν:

«…Αξίζει να αναφερθούμε στην αξιέπαινη πρωτοβουλία των μαθητών του Λυκείου Μεγαλόπολης, αλλά και της Καθηγήτριάς τους, που μας έστειλαν ομαδικά τα διηγήματά τους στον Διαγωνισμό. Το Δ.Σ. του Συλλόγου μας, συγχαίρει όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και βεβαίως την φιλόλογό τους για την εξαιρετική δουλειά της, με την οποία επικοινωνήσαμε και συμφωνήσαμε να τιμήσουμε ΟΛΑ τα παιδιά που συμμετείχαν με έναν Ειδικό Έπαινο Συμμετοχής

Στον Διαγωνισμό συμμετείχαν με διήγημά τους οι παρακάτω μαθήτριές μας (αλφαβητικά): ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ (Β1), ΖΕΝΕΤΟΥ ΕΥΑ (Γ1), ΚΟΜΠΟΧΟΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (Β1), ΜΠΟΓΙΟ ΚΕΪΣΙ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ (Γ2), ΤΟΛΙΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΓΕΩΡΓΙΑ (Γ2), ΤΣΑΓΚΟΓΕΩΡΓΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (Γ2), ΧΑΣΑΛΛΑ ΚΛΑΟΥΝΤΙΑ (Γ2).

Συγχαίρουμε τα κορίτσια μας και ευχόμαστε να είναι πάντα δημιουργικές και επιτυχημένες σε ό,τι κάνουν στη ζωή τους!

Server Time: 2024-09-29 01:27:23