Πρακτικό για την επιλογή καλύτερης προσφοράς για την εκδρομή της Β΄ Τάξης

Category: Εκδρομές 2017-18

ΠΡΑΞΗ 4η

Στη Μεγαλόπολη και στο γραφείο του Δ/ντή του Γενικού Λυκείου Μεγαλόπολης, σήμερα, 22-03-2018, ημέρα Πέμπτη και ώρα 12:30, συνήλθε, ύστερα από πρόσκληση του προέδρου της κ. Θεόδωρού Μπούρα, η επιτροπή για την αξιολόγηση των προσφορών που αφορούν στην τετραήμερη εκδρομή-εκπαιδευτική επίσκεψη της Β΄ τάξης του ΓΕΛ Μεγ/λης στην Καστοριά, στο Νυμφαίο Φλώρινας, στα Ιωάννινα και στον αρχαιολογικό χώρο της Δωδώνης, στις 04, 05, 06 και 07 Μαΐου 2018, αποτελούμενη από τους:

1. Θεόδωρο Μπούρα, Δ/ντή του ΓΕΛ Μεγ/λης- Πρόεδρο

2. Μαριάννα Πούλιου, εκπ/κό του ΓΕΛ Μεγ/λης-μέλος

3. Μαρία Κυριαζοπούλου, εκπ/κό του ΓΕΛ Μεγ/λης-μέλος

4. Κλαίρη Τρουγκάκου, πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων-μέλος

5. Ιωάννη Αγγελονίδη, πρόεδρο του 5μελούς μαθητικού συμβουλίου του τμημ. Β.1 και

6. Μαρία Παπαγγελή, πρόεδρο του 5μελούς μαθητικού συμβουλίου του τμημ. Β.2

Η επιτροπή, με την υπ’ αρ. 195/14-03-2018 προκήρυξη που είχε διενεργήσει δέχτηκε τρεις (03) προσφορές από τα εξής τουριστικά γραφεία: «Γραφείο Γενικού Τουρισμού-Ευστάθιος Λιακόπουλος (Μεγ/λη), «Koutsopoulos Tours» (Μεγ/λη) και «Tsioros Travel - Γραφείο Γενικού Τουρισμού» (Τρίπολη).

Η επιτροπή αξιολόγησης, αφού έλαβε υπόψη της την υπ’αρ. 33120/ΓΔ4/28-02-2017 Υ.Α (ΦΕΚ 681/06-03-2017) με θέμα «Εκδρομές-Εκπαιδευτικές Επισκέψεις των μαθητών/-τριών Δημοσίων και Ιδιωτικών Σχολείων Δευτ/θμιας Εκπ/σης εντός και εκτός χώρας», μελέτησε τις προσφορές και, λαμβάνοντας υπόψη την ασφάλεια και το συμφέρον των μαθητών/-τριών του σχολείου μας και την αξιοπιστία των τουριστικών γραφείων

α   π     ο   φ   α   σ     ί     ζ     ε     ι

να αναθέσει τη διενέργεια της τετραήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης στην Καστοριά, στο Νυμφαίο Φλώρινας, στα Ιωάννινα και στον αρχαιολογικό χώρο της Δωδώνης στο Τουριστικό Γραφείο «Koutsopoulos Tours», διότι κατέθεσε την πιο συμφέρουσα προσφορά, σύμφωνα με τον επισυναπτόμενο πίνακα (1) και να προχωρήσει άμεσα στη σύνταξη ιδιωτικού συμφωνητικού, στο οποίο θα περιγράφονται όλες οι υποχρεώσεις του συγκεκριμένου πρακτορείου προς το σχολείο και του σχολείου προς αυτό. Το πρακτικό αυτό μαζί με το ιδιωτικό συμφωνητικό και την βεβαίωση για την ασφαλή μετακίνηση των μαθητών/-τριών (που συντάσσεται από το πρακτορέιο) θα διαβιβαστούν με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά στη Δ/νση Δ.Ε Αρκαδίας για την έγκριση της εκδρομής.

Για τον σκοπό αυτό συντάχθηκε αυτή η πράξη και υπογράφεται:
                                                                                                                 Ο Διευθυντής:

Θεοδωρος Μπούρας